atbona

 

Snoww Crystal (AT)
Vypočuj si: https://www.youtube.com/watch?v=nILuzuGXsg8

 

Zasnené gitarové tiene, pohlcujúci reverb a cukrkandlové vokálové linky poháňané repetetívnou rytmikou. Éterická zimná hudba, ktorá pokračuje v odkaze kapiel ako My Bloody Valentine, Ride alebo Slowdive.

 

Súhra krehkých vokálov utopených vo vlnách gitarového cukru môže náladou niekomu pripomenúť aj legendárny estónsky zbor Reina Fukse – Pia Fraus, ktorý patrí k tomu najlepšiemu z druhej generácie shoegazu a.k.a. obdobia, kedy sme hltali Radio Dept. a iné sladkobolné gitarové záležitosti. Top shoegaze z Viedne s členmi Black Fjords a Radian.

 

Viac info:
http://snowwcrystal.com/
https://snowwcrystal.bandcamp.com/
https://www.facebook.com/snowwcrystal/

 

At Bona Fide (CZ)
Vypočuj si: https://www.youtube.com/watch?v=OeOg2JI7SK4

 

Najostrejší český shoegaze sa po rokoch vracia do Bratislavy. Ich krvnou skupinou je A Place To Bury Strangers, My Bloody Valentine alebo noiserocková psychedélia Jesus And The Mary Chain. Tešte sa na velký dym!

 

Viac info:
http://cheechaakfest.com/atbonafide/

 

Pacino (CZ)
Vypočuj si: https://www.youtube.com/watch?v=B_0I5GkScjc

 

Gitary z Orlové, velkí fanúšikovia Lou Barlowa a 90’s indie. Devízou Pacino je schopnosť skladať silné songy s jednoduchými a pritom nebanálnymi textami. Silný hitový potenciál doťahuje robustná rytmika a chytré riffy, ovplyvnené post-hardcoreovými klasikami ako Polvo alebo Seam.

 

Viac info:
https://pacino.bandcamp.com/
http://cheechaakfest.com/pacino/

 

AVA kolektiv
http://www.avavava.cz/
https://www.facebook.com/avantyry/
https://www.mixcloud.com/AVAntyry/
https://soundcloud.com/avakolektiv