sinoptik

 

SINOPTIK (Psychedelic Rock / Stoner / Alternative)
Tri generácie rockovej hudby v jednom zoskupení, silné gitary a kozmické zvuky kláves. Sinoptik ponúkajú publiku nepredvídateľnú kombináciu psychedelic rocku, old school rocku a digital stoner rocku. Vo svojej tvorbe sa inšpirujú tým najlepším, čo priniesol rockový svet 60.rokov a po roku 2000. V roku 2016 zvíťazili v súťaži Global Battle of the Bands 2016 medzi 14 krajinami, svetové finále sa konalo v nemeckom Berlíne.

 

Kapela Sinoptik pochádza z Ukrajiny, hráva po celej Európe. Vystupovali na mnohých festivaloch ako Sziget Festival, Reading (Veľká Británia), Respublica Fest 2015, Shid Rock 2015, Z-Games 2015 a ďalšie. Frontman kapely Dmitriy Sinoptik žil dlhý čas vo Veľkej Británii, kde nahral dva albumy s britskou kapelou The Wow Signal a speváčkou Penny Foster. Aj vďaka tejto spolupráci Dmitry vystupoval na mnohých britských festivaloch a na jednom stagei sa ocitol aj so spevákom Iggy Popom.

 

GOT BLUE BALLS
– je rocková kapela zo Sliača, ktorá je vďaka svojmu jedinečnému zvuku a energickým živým vystúpeniam často prirovnávaná k americkým stoner a punkovým kapelám. GBB sú kombináciou špinavých gitár, hlbokých syntetizátorov a excentrického vokálu. Kapela je známa svojím koncertovaním v zahraničí a tento rok v apríli sa predstaví opäť aj vo Veľkej Británii, kde absolvuje svoje druhé headline turné.

 

Kapela má za sebou vytúpenia na festivaloch POHODA, GRAPE, ROCK FOR PEOPLE, WAVES VIENNA a niekoľko európskych turné. Začiatkom februára tohto roku vydávajú singel a videoklip k ďalšiemu pripravovanému albumu.