sensationalWEB

 

Sensational je pojem, ktorý treba predstavovať. Tento legendárny outsider hip-hopu z Brooklynu má za sebou viac ako 20 ročnú kariéru, ktorá je občas šialenejšia ako jeho unikátny flow a hra so slovami. Tento pôvodný člen formácie Jungle Brothers bol však vždy hudobný samorast, ktorý sa nebál experimentovať. Jeho roztečený flow, šialené slovné hračky a slová uznania od new yorkskej underground hip hopovej komunity sú samo o sebe dôkazom jeho skillu. Jeho debutový album z roku 1997 Loaded With Power vyčnieval spomedzi ostatných dobových albumov lo-fi produkciou, abstraktne šialenými beatmi a charizmou, ktorá sa vám pošťastí len keď vyrastáte a žijete zlatý vek hip-hopu v uliciach Brooklynu. Toto všetko a viac je obsiahnuté v jeho hudobnej tvorbe, ktorá v sebe zahŕňa spoluprácu aj s umelcami mimo hip-hopovej škatule, nevynímajuc mená ako Madteo, Cardopusher, alebo Spectre. Preto je nám obrovským potešením dať vo FUGE priestor práve jemu. Toto je hip hop vo svojej najčistejšej a najviac real podobe.

https://www.youtube.com/watch?v=WDaFmT1AzGU

https://soundcloud.com/sensational-1

  

Je teda úplne jasné, že takto výstrednému a unikátnemu hosťovi nemôže z lokálnej scény sekundovať nikto iný ako záhorácky majster slova Gulos Potrok. Jeho nezameniteľný štýl je presne to, čo slovenská scéna môže ponúknuť ako viac než decentný protipól takému kanónu ako je Sensational. Gulosa človek dokáže spoznať v priebehu sekúnd a jeho záhorácka strela nepochybne odpáli par deklov.

https://www.youtube.com/watch?v=2OBDPGy12_I

  

A aby toho nebolo málo, tak sme si na pomoc zavolali tri dobre známe mená. INSO, SHUTCOO a BIOMAT tentokrát oprášia svoje hip-hopové platne a ukážu nám niečo zo svojich turntablistických skillz. Tak ako to robili za mlada. Ale viete ako, stará láska nehrdzavie a každý kto vie čo to je mať rovný šilt a kývať hlavou do poriadnych beatov len súhlasne pokýve hlavou a dá si ďalší puff. Toto stretnutie bude rozhodne pestré, true a zároven odvažne. Tak už viete, že čo budete robiť v sobotu večer. Sohy.

  

more info soon

///////////////