coals

 

Coals (PL)

 

Mladé poľské duo pozostávajúce z Katarzyny Kowalczyk a Łukasza Rozmysłowskeho. Názov kapely je spojený s regiónom odkiaľ pochádzajú – Sliezsko, slávnym pre svoje uhoľné bane. Od svojho začiatku v roku 2014 si rýchlo získali záľubu poslucháčov skrz domáce nahrávky uverejnené online. Hudobní kritici ich definujú ako folk spojený s elektronikou a prirovnávajú k umelcom ako Spooky Black, Ben Howard, Sharon Van Etten, Slowdive(band) a Sigur Rós.

 

Coals hrali na väčšine poľských festivalov vrátane Open’er Festival a OFF Festival, no rýchlo expandujú aj za hranice. V roku 2015 zahrali v relácii na rádiu KEXP a ich skladba ‘Weightless’ bola KEXP piesňou dňa.

 

Nedávno si skupina zahrala na Reeperbahn Festival (Nemecko), Loftas Fest (Litva), Iceland Airwaves Music Festival(Island), maďarskom Budapest Showcase Hub a Tune v Tel Avive a čoskoro zahrajú aj na slovinskom MENT Ljubljana FESTIVAL 2017.

 

Coals určite odprezentujú svoje svieže, vysoko očakávané piesne vrátane najbližšieho singlu ‘Rave’ aj v Bratislave, práve po ceste na ljubliansky festival.

 

https://open.spotify.com/artist/6epDO0nPVXpbXBUt4Otiik
https://soundcloud.com/coalsmusic

 

Max Bazowski (SK)

 

Bazowských už vo Fuge určite netreba predstavovať. V rámci turné s Coals sa tu objavia aj teraz a pre skalných aj neskalných to znamená jediné – pivničný priestor takmer domácej Fugénky sa znova naplní zvukovou guľou emocionálneho rocku, potu a… pravdepodobne aj dymu z legendárneho neovládateľného dymáku. Tak nezmeškaj, nech sa ti ujde!