innercityWEB

 

 

#drone #progrock #psychedelic #exorcism
////////////////////////////////////////

 

INNERCITY (BE)
Po niekoľkých rokoch plodnej sólovej kariéry sa v roku 2013 zišiel Hans Dens s Bartom Sloowom a Davidom Colohanom aby spojili svoje sily a ducha v projekte Innercity. Belgické trio predvádza progrockovú extravaganzu so silným podielom čudnej elektroniky. Silné vlny psychedelických a minimalistických liniek sa prelínajú s okultnou a snovou hudbou. Poslucháč tak ostáva zamknutý v slučkách, ktoré rozhýbu aj tie najstuhnutejšie a lenivé údy.

http://innercity.bandcamp.com/

 
RAISING HOLY SPARKS (BE)
Írsky vládca folkových drónov David Colohan už za posledné roky vyskúšal veľa klobúkov a obliekol veľa hudobných kabátov. Od zaprášeného gitarového minimalizmu jeho sólového projektu Agitated Radio Pilot cez folkový kolektívny počin United Bible Studies až po úžasné improvizácie Taskerlands. Raising Holy Sparks je snáď Davidov najviac jemným prejavom, ktorý je založený predovšetkým na melódii. Ide o spleť melancholických zvukov, ktoré sa miešajú so strašidelnými hlasmi duchov a ozvenami.

http://davidcolohan.bandcamp.com/

 
MELTING (SK)
Melting je spoločným projektom Adama Dekana (Triple Sun) a Any Filip (Chaosdroid), ktorí okrem zvukov, ruchov a drónových duchov vylúdia zo svojich mašín aj strhujúci vizuál. Ten je podobne ako hlukové koláže generovaný na živo a spája chaos s matematickou presnosťou geometrických obrazcov. Svoje kúzla ukázalo duo vo Fuge už v lete minulého roku, kedy aranžmány Meltingu obstáli aj v konkurencii Holly Herndon. V utorok 22. apríla uvidíme kam svoje umenie za necelý rok posunuli.

http://youtu.be/FoooSJADPQs

 
Dvere: 20:00
Začiatok: 20:30
Vstup: 4/5e

 

//////////////////////////
Pripravilo Forum Absurdum