15909103_10211790373058706_442237841_o

 

Ženy, ktoré znejú osudovo.

 

Ladies’ Night: experimental electronic, soundscapes, ambient, drone, ritualistic noise, musique concrète, modular…

 

20:00 Door
21:00 Start
Chaosdroid (RO / SK)
Jano Doe (SK / CZ)
CUBOP/ Verónica Mota (MX / DE)

 

00:00
Naďa DJ set (SK)

 

Sound Fatal / F# je prvým z večerov prezentujúci hudobné a kultúrne aktivity žien, ktoré pomáhajú rozbíjať predsudky o dobrej a zlej, mužskej a ženskej tvorbe. Pohybujú sa po nevychodených cestách progresívnej kultúry, experimentálnej a elektronickej hudby, v sférach, kde sa umelecké média prelínajú s technológiami. Ako autorky sa výrazne podieľajú na podobe slovenskej hudobnej a kultúrnej scény aj za jej fyzickými hranicami.

 

V rámci projektu prebehnú dva workshopy, jeden zameraný na tvorbu živých vizuálov a VJ-ingu s lektorkou Chaosdroid a druhý venujúci sa elektro-akustickej hudobnej produkcii vedený Verónicou Mota.

 

_______________CHAOSDROID (RO / SK)_______________

Chaos walk with me!
Je členkou niekoľkých kultúrnych iniciatív, pôsobí na festivaloch a výstavách ako vizuálna umelkyňa a pravidelne ako dj-ka.
Z tejto východzej pozície s istotou prekračuje hranice umeleckých žánrov a prepája ich s technológiami.
Kód, jazyk digitálnych médií, premieňa na emotívne abstraktné obrazy, živé vizuály reagujúce na hudbu.

 

Jej momentálne aktivity zahŕňajú: koordináciu a kurátorovanie a.live festivalu živých vizuálov, grafický dizajn pre časopis Kloaka, kurátorstvo 3++ party lab sérií venovaných elektronickej hudbe. Intenzívne sa venuje mixovaniu hudby, kde vytvára celistvé ambientné zvukové kompozície “soundscapes”, čítaniu kníh o neurovede a štúdiu virtuálnej reality.

 

http://restlessnest.org/
https://www.mixcloud.com/chaosdroid

 

_______________JANO DOE (SK / CZ)_______________

Jano Doe je mužským alter egom a sólo projektom kurátorky a hudobníčky Kataríny Gatialovej. Hlukové vlny aj rytmickejšie pasáže DIY moduláru, napájaného +/- 15 voltami, sú dopĺňané pokusmi o hru na banjo, neurotickými no-input explóziami alebo privlastnenými kazetovými nahrávkami rôznorodého pôvodu a kvality. Okrem svojho sólo projektu tiež kóduje naživo hudbu s otvoreným medzinárodným združením Kolektiv, hrá v supernoisovom triu Inocenc alebo performuje so softvérovo ovládanými rádiami v zoskupení The Receivers.

 

https://soundcloud.com/janodoe
https://soundcloud.com/kolektiv-1

 

_______________CUBOP (MX / DE)_______________
Pôvodom mexická hudobníčka a zvuková umelkyňa, ktorú jej hudobné ambície zaviedli do Berlína. Verónica Mota, známa najmä pod identitou sólových projektov Cubop & Espectra Negra je etablovanou umelkyňou a aktivistkou na poli experimentálnej elektronickej a elektro-akustickej hudby. Bratislavskému publiku je zatial neznáma, ale spolupracuje napr. s taliankou JD Zazie, ktorá hrala v A4.

 

Ťažisko jej práce spočíva v záujme o analógovú a digitálnu zvukovú syntézu, ktorá sa vo výslednej kompozícii stretáva s prvkami field recordingu (autentické nahrávky prostredia) a musique concrète, odkazujúc na vždy nový a nepredvídateľný príbeh.

 

Verónica je kurátorkou a zakladateľkou platformy Urban Arts Berlin, ktorá združuje a pod rovnomenným názvom vydáva výnimočné ženské talenty a osobonosti sonického umenia. Práve pod spomínaným vydavateľstvom vyšla unikátna kolekcia 75 nahrávok experimentálnej hudby Synthesis, ktoré možno počuť aj vo vysielaní rádia Resonance Extra (UK).

 

Zanietenie pre hudbu a schopnosť zdieľať skúsenosti potvrdzujú aj hudobné workshopy pre ženy, ktoré Verónica vedie. Toho roku sa stala členom The Ready Orchestra, improvizačného hudobného telesa tvoreného 21 hudobníčkami z rôznych žánrových kontextov siahajúcich od klasickej inštrumentálnej hudby až po elektronickú.

 

http://veromisscubop.wixsite.com/veronicamota
http://veronica-mota.blogspot.de/
https://urbanartsberlin.bandcamp.com/

 

______________Naďa DJ set (SK)_______________

Členka kolektívu Counterpoint

 

https://www.mixcloud.com/ctrpt/naďa-cp909/