HL-net

 

“Neither rock, dance, trance, noise or minimalism, Baltimore’s Horse Lords are a great and hypnotic Other.” – TheQuietus

 

Americký kvartet Horse Lords spája rôzne svety zhruba od roku 2010, kedy sa datujú prvé skúšky v pivnici ich spriaznených zvukových kamošov Matmos. Raný minimalizmus, západo-africká notácia, techno, house, americký folk. Na ich troch albumoch vydaných na legendárnom Northern Spy (ZS, Arto Lindsay, The Necks) nájdete všetky spomínané elementy, vyabstrahované, osekané na kosť a retransformované do hypnotického jednoliateho niečoho.

 

Obsadenie: gitara, bicie, basa a saxofón. Ich anti-rock rock sa otvorene hlási k odkazu krautrock pionierov Can a Neu!. Kto veľmi chce, ten môže počuť Battles, Shellac, Captain Beefheart a kto rád číta, ten sa z internetov dozvie niečo o vplyve tradičných hudieb Tanzánie a strednej Afriky. http://thequietus.com/articles/21987-horse-lords-interview

 

Jednoducho povedané “ass-moving as fuck,” ako sa píše o ‘Interventions’ – ich ostatnom albume v tomto článku o najlepších hudbách za 2016.http://bit.ly/2moiTAK Gitarový trance pre technárov, math rock pre všetkých, čo mali päťky z matiky. Po Unsounde a Rewire Festivale sa predstavia aj vo Fuge.

 

Sekundujú Cloud Becomes Your Hands (tiež Northern Spy). Podozrivo optimistický psych-pop s punkovým odórom a veľkou dávkou detskej naivity. Avant-rock, weird, new New York Cool School, pseudo No Wave revival, surealizmus, dada, psychedélia, Tyondai Braxton skrížený s Devo a hudbou z reklamy na gumové cukríky.

 

https://horselords.bandcamp.com/
https://cloudbecomesyourhand.bandcamp.com/

 

11.4. FUGA

VSTUPENKY: http://forumabsurdum.interticket.sk/