opakdissu

 

Český kolektív Opak Dissu spôsobil menšiu senzáciu keď sa jedného dňa vyplavil na svetlo lokálnych internetov. Recesistická skupina rapperov, ktorí sa vydávaju za bizarné karikatúry a postavičky by mohla naznačovať, že zábava a nadhľad budú v ich prípade na úkor kvality, ako to väčšinou pri recesistických projektoch býva. Tu však narážame na omyl(lol).

 

Po vypočutí trackov od kráľa moravskej odnože redneck rapu, ASAP JARDY, si totiž pozorné ucho poslucháča nemôže nevšimnúť originálny a do detailov premakaný flow, vtipné a prirodzené texty a určite aj výber tých správnych podmazov, ktoré sú buď prebraté zo zahraničných hitoviek súčasnej trapovej scény, alebo pochádzajú z ich vlastnej dielne.

 

Postavy ako Aštar Čedar, Yung Lvíše, alebo Don Chain takisto originálnym spôsobom ironizujú hip hopové stereotypy a s nadhľadom svojími skills pochovávajú scénu, ktorá má so svojim egom občas naozaj vážny problém. Je rozhodne načo sa tešiť, keďze Opak Dissu si na Slovensku strihne svoju exkluzívnu premiéru.
https://soundcloud.com/user-697840617

 

 

Za menom Dzurillah, ktoré je samozrejme inšpirované nesmrteľnou slovenskou hokejovou legendou sa skrýva Lumír Nykl, publicista, hudobný nadšenec a znalec, ktorý našich českých hostí bude dopĺňať selekciou toho najhorúcejšieho shitu, ktory v je v súčasnosti k dostání.

 

Lumír stíha organizovať festival Creepy Teepee, ktorý je aj vďaka jeho inputu tam, kde budú všetci v roku 2020 a byť aj zároveň členom kolektívu Red for Colour Blind, vydávajuci najzaujimavejšie hudobné projekty pochádzajúce z mesta Praha. Projekty, ktoré sa neboja byť aktuálne. Dzurillah nemá problém hodiť párty len z mobilného telefónu, čo však vôbec nemusí byť to, čo v tento večer zažijeme. Stoka 4 life.
https://soundcloud.com/dzurillah

 

Lokálny kolektív Horiace Géčka je známy tým, že si nedávno vo Fuge strihli svoj premiérový koncert, ktorý sa do análov klubu zapísal ako jeden z najhorších ever. Toto antihudobné teleso však nemá stále dosť a preto sa vo svojom ďaľšom bolestivom pásme chce venovať téme utečenci. Toto všetko v štýlovom hip hopovom prevedení.Nikto nevie jak to dopadne.