naibu

 

NAIBU (FR) vlastným menom Robin LeClair z Francúzska zavíta do Bratislavy po druhýkrát. V roku 2012 v bývalom Nu Spirit klube ešte na Šafku predviedol výborný atmosferický set. Debutoval singlom KTX na Fokuz kompilácii v roku 2008. Známejším ho však spravil track Urban Sprawl na Fabiovej značke Creative Source a potom sa to celé rozbehlo.

 

Jeho produkcia je veľmi rôznorodá, skladby majú široký rozsah od rozvíjajúcej sa melódie, euforických či melancholických vsuviek, až po zlámané deepovejšie s výraznou basovou linkou. Často je braný ako nadčasový umelec s obrovským rozsahom.

 

Počas ôsmich rokov vydal 5 LP, avšak on sám považuje len 3 z nich ako skutočné albumy (Naibu z roku 2009 a Never released z roku 2013 považuje za kompilácie). Najnovší album Corners, ktorý vydal v decembri tohto roku na labely Horizons, vyšiel po roku od jeho posledného albumu Case Study z labelu Scientific. Novinka znie presne tak sviežo ako jeho dosavadné albumy.

 

Medzi dokončením albumu Case Study a čakaním na jeho vydanie mal zvláštnu medzeru, takže napísal album Corners ešte pred tým ako sa Case Study vydal. Pri tvorbe sa obmedzil na určité zvuky a uvedomoval si, že akú veľkú dokáže mať kreatívnu slobodu a koľko dokáže spraviť, keď sa limituje. Sám povedal o Corners, že je to pocta okrajovým žánrom – neuro, liquid, tech – ktoré má všetky rád.

 

https://soundcloud.com/naibu/sets/corners-lp-horizons-music

https://www.facebook.com/naibudnb/?fref=ts

 

Tohto významného producenta sme sa spontánne rozhodli booknuť jednak po vypočutí najnovšieho albumu a zároveň sme sa s vami chceli podeliť o atmosféru, ktorú sme mohli zaziť na jar v Prahe, kde Robin zahral dynamický tanečný set, ktorý nenechal nikoho postávať. Takže 11.2 si kľudne poznač do diárika a ver, že o zábavu bude postarané.

 

Supportovať ho budú dji, ktorých netreba až tak predstavovať a sú si hudobne veľmi blízki :

 

Gabanna /Drumatique/
Green /Source Code/
Ke3n /Spiral/