Screen Shot 2017-03-09 at 16.59.09

 

Kill Your Boyfriend (Post Punk | Dark Wave | Black Shoegaze)

 

Talianský kovový post-punk. Temné duše, slnečné okuliare v kluboch, bubeník bez stoličky, bordel, potrhané vlasy. Miestami pripomínajú krajanov Soviet Soviet. Spoko omša na nedeľu.

 

KYB is violence turned into noise.
KYB is a psychedelic trip about past, present and future.
KYB is a black fake religion.

 

Skupina Kill Your Boyfriend bola založená v roku 2011. Matteo Scarpa – gitara a vokály a Antonio Angeli na bicích. Po odohraní viac ako 80 gigov v top kluboch a na festivaloch, či už v Taliansku alebo v zahraničí spolu s The KVB, Zù, Zola Jesus, Civil Civic a ďalšími, skupina publikovala svoj najnovší release “Ghosts”, naväzujúci na ich predošlý opus “The King Is Dead». «Ghosts» je album plný smútku a prázdnych miest.

 

live: https://www.youtube.com/watch?v=S0zGd2GN1r0
bandcamp: http://killyourboyfriend.bandcamp.com/

 

The Jelly Belly ( Shoegaze | Noise | Indie)

 

Chceš vidieť chlapcov z východného pobrežia!

 

O kapele napísali:
“Nesluší se ptát, jestli ke všeobecnému uspokojení stačí vydat pětiskladbové ep po třech letech, ani není na místě pídit se po megalomanských pohnutkách při lisování dvaceti minut hudby do velkého formátu vinylu, na Východném pobreží čas teče vlastním rytmem a nastavená pravidla se zodpovídají tamějšímu tribalismu (přečtěte si výtisk Kód KSC). Manýra? Ta sporadicky dávkovaná je nejlepší, o které další košické kapele můžete tvrdit, že vyprodala všechny předchozí desky?”

 

alebo ako o sebe píšu sami:

 

Zodpovedne môžem prehlásiť, že koncert v Basemente bol punčový koláč, Ježiš Kristus, láska, out of body experience, motýle v bruchu, prvý nádych po opustení represívnej inštitúcie, domov, Vežet, plávanie v mori, plač od šťastia, jarný deň aj utretie sa do voňavého uteráka.

 

http://www.starcasticrecords.cz/kapely/10/jelly-belly
live: https://www.youtube.com/watch?v=j84hftEu5UY
bandcamp: http://jlybly.bandcamp.com/

 

Vstupné:
V predpredaji 4 eur
https://tootoot.co/en/events/58c16bdb2f53e502b8bce8e4
Na bráne: 6 eur