space

 

Deň po Valentínovi sa vo Fuge uskutoční dvojkoncert zaujímavých slovenských skupín spievajúcich po anglicky. Space Recorder pokrstí svoj nový album You Said Sorry and You Left Me a pesničky z nového Poisoned EP predstaví Karol Mikloš so svojou kapelou.

 

Naposledy sa obe kapely predstavili na jednom pódiu v roku 2009 na festivale Pohoda. Obe prešli zmenami a 15. februára zahrajú svoju aktuálnu tvorbu.

 

Space Recorder začiatkom decembra zverejnili singel I Will Never Know. Ten sprevádzalo video zo záberov z nahrávania albumu, ktoré zaznamenalo pomerne široký poslucháčsky ohlas.

 

 

V polovici januára kapela zverejnila lyrics videá k pesničkám You Said I Said a Never Ever.

 

https://www.youtube.com/watch?v=iuv8tsqhPJE
https://www.youtube.com/watch?v=j_KqFHTQb8Y

 

Informácie o novom albume sa objavili v mnohých médiách, za všetky vyberáme najsledovanejší hudobný portál na Slovensku Hudba.sk: http://hudba.zoznam.sk/spravy/16-01-2017-skupina-space-recorder-vydava-novy-album-je-uplne-iny-ako-jeho-predchodca/

 

Celý album si v digitálnom formáte môžete vypočuť na stránke http://spacerecorder.bandcamp.com/ . Na príprave albumu sa okrem členov skupiny podieľali aj ďalší známi slovenskí muzikanti (Marián Jaslovský, Roland Kánik či Adam Kuruc). Skupina na krste vo Fuge zahrá všetky pesničky z albumu a budú už aj CD.

 

Karol Mikloš prichádza po niekoľkoročnej odmlke so 6-pesničkovým počinom pod názvom Poisoned EP, ktoré vyjde vo vinylovej aj digitálnej verzii už 20. februára.

http://www.karolmiklos.sk/

 

Titulná skladba Poison z avizovaného EP bola uvedená v novembri s animovaným videom:

 

 

Predpredaj vstupeniek: https://www.ticketportal.sk/event.aspx?id=23237