HAIKU_GARDEN_2017_A3

 

The Ills dj set? Nie, to nie je prvý apríl, ale presne na prvého apríla sa toto chystá vo Fuge! (mimochodom práve mi došlo, že Ills tak otvoria aj zatvoria aprílový program vo Fuge, ale o tom potom…) V Bratislave v tento deň privítame poprvýkrát mladú kapelu zo Slovinska Haiku Garden. Z vinylov zahrá tiež ctený pán bcn_ba’al a po dlhom čase sa za gramcami objavíme aj my – Gešo a Tana.

 

Haiku Garden (shoegaze / dreampop / noise)
https://kaparecords.bandcamp.com/album/waver

 

Prvýkrát sme o nich počuli od NVMERI, ktorí s nimi hrali na Velvet festivale na ostrove Krk minulé leto. Pustila som si EP Waver a vravela som si, že fuu, týchto musíme zavolať do Bratislavy. O to väčšie bolo moje potešenie, keď ich oznámili na februárovom festivale MENT Ljubljana a ešte väčšie, keď som zbadala, že hrajú aj s The Ills v Maribore na ďalší deň! Teraz sa to všetko stretne vo Fuge. Na prvého apríla.

 

Keby ste neverili NVMERI, The Ills, Gešovi, ani mne, tak práve dnes je ich pieseň zaradená v Song of the Day na KEXP a toto o nich napísal sámKevin Cole:

 

“…a guitar and bass riff that would make Killing Joke proud, then adds layers of guitars and vocals My Bloody Valentine fans will relish. I did! The song is relentless, building and building…!”

 

The Ills DJ set
Chlapci si prinesú vinyly. Výber bude viac než pestrý, to som si istá. Ja sa teším.

 

bcn_ba’al (Midnight Souls still remain)
Post-punk, punk, cold wave, synth wave, dark wave, psychadelic, alternative, shoegaze…. temnota pre polnočné duše zaznie krátko po polnoci.

 

Saturdays = Youth, prvého apríla je sobota…

 

‘Cause I’d rather stay here
With all the madmen
Than perish with the sad men roaming free
And I’d rather play here
With all the madmen
For I’m quite content they’re all as sane
As me