plnka2

 

KIRDEC (Syrphe, DE/BE, )
http://syrphe.com/c-drik.html
https://soundcloud.com/cdrk-1

 

Hudobník a skladateľ elektronickej hudby, surfujúci na vlnách Noisu a Experimentalu tvorí hudbu už od roku 1989. Je známy po celom svete aj pod pseudonymami C-Drík, Cdrk, Kirdec, Y-drík, M-drík, F-drík a rôznymi inými “-drík”. Narodil sa v Zaire (Congo), žije v Berlíne, ale rád skúma svet experimentálnej hudby Afriky a Ázie. Prevádzkuje label Syrphe, organizuje koncerty, píše, a má vlastné rádiové relácie na staniciach Radio Staalplaat a Colaboradio. Zaručujeme nevídaný zážitok.

 

 

ALLEY CATSS (HU)
https://alleycatss.bandcamp.com/
https://soundcloud.com/alleycatss

 

Mate Janky z Budapešti o sebe nerád rozpráva, radšej predvádza svoje jedinečné schopnosti na stejdži. Venuje sa noisovej a experimentálnej elektronike a vydáva na vydavateľstve Daddypower Records. Na stejdži vo Fuge vám z neho spadne sánka.

 

 

JANO DOE (SK)
https://soundcloud.com/janodoe
https://soundcloud.com/kolektiv-1

 

Jano Doe je alter egom a sólovým hudobným projektom kurátorky Kataríny Gatialovej. Svoj doma vyrobený, nevypočitateľný a chronicky chybový modulárny stroj napája +/- 15 voltami, a dopĺňa ho pokusmi o hru na banjolele, neurotickými no-input explóziami, alebo privlastnenými kazetovými nahrávkami rôznorodého pôvodu a kvality.

 

Okrem svojho sólového projektu tiež kóduje naživo hudbu s otvoreným medzinárodným združením Kolektiv, hrá v supernoisovom triu Inocenc alebo vystupuje so softvérovo ovládanými rádiami v zoskupení The Receivers.