e

 

 

E (US)
http://abandcallede.com/E_sound.html
https://thrilljockey.com/artists/e-e
https://www.facebook.com/ABandCalledE/

 

Speváčka a gitaristka THALIA ZEDEK, formovaná hudobnou estetikou punkovej éry,  na seba výraznejšie upozornila už v 80-tych rokoch ako členka bostonských UZI (12″ Sleep Asylum na Homestead, 1986). Po presťahovaní sa do New Yorku  sa pridáva k LIVE SKULL.

 

Táto spolupráca (12″ Snuffer a LP Positraction – oboje na Caroline, 1988) však čoskoro končí. Po návrate do Bostonu zakladá spolu Chrisom Brokawom (bubeníkom a gitaristom Codeine) COME s hmatateľným výsledkom v podobe štyroch LP v rozmedzí rokov 1992 – 1998. Po ich rozpade (2001) sa venuje najmä svojmu sólovému projektu a následne dodnes fungujúcemu THALIA ZEDEK BAND (4 x LP na Thrill Jockey)

 

V roku 2013 zakladá s JASONom SANDFORDom (ex – Neptune) aj duo s názvom E, ktoré sa však čoskoro rozrastie o GAVINa McCARTHYho (ex – Karate) na jeho súčasnú podobu. Koncom uplynulého roku vydávajú na Thrill Jockey rovnomenné LP, ktoré si našlo miesto aj v TOP 10 albumov 2016 u pána menom KID CONGO POWERS (ex – Cramps, Gun Club, Nick Cave & The Bad Seeds). Od polovice januára sa nachádzajú na mesačnom európskom turné.

 

KOSA Z NOSA

 

Kosa z nosa sú momentálne iba dvaja ľudia: BORIS ONDREIČKA (hlas a slová) a BRAŇO ŠPAČEK (nástroje a hudba). Ich obyčajné pesničky sú naliehavé, niekedy drsné, inokedy jemné, ale najmä vždy svojou dĺžkou a štruktúrou iné. V závislosti od životného rozpoloženia hudobníkov a priestoru, v ktorom sa koncert odohráva.

 

Počas 30 ročnej existencie stihli oficiálne vydať 6 (slovom šesť) kúskov.. Aj to iba na rôznych kompiláciách … Skutočnosť vhodná možno aj na zápis do Guinessovej knihy rekordov. A ich koncerty sú iba o trochu častejšie než prelety Halleyho kométy okolo Zeme.

 

https://www.facebook.com/kosaznosa/
https://soundcloud.com/kosa-z-nosa
https://www.youtube.com/watch?v=3Yg07NMTGGs