sisterbody

 

Večery nového šamanizmu uvádzajú: Totálna hypnóza, podzemný dub, rytmy rúcajúce sa do seba, “pop“ od Baba Vanga, vyvolávanie ducha industriálu ai.

 

České duo Sister / Body múti vody pražského podzemia už nejaký ten čas. Zatiaľ čo v štúdiu sú S/B pomerne aktívni, ich koncerty sú skôr raritou. Ostatný album ’Spells’ (Baba Vanga), pokračovateľ tri roky starého Lucifer Effect (Tesla Tapes), je kolekciou v reverbe utopených výpovedí o polčase rozpadu post-punku, dubu, industriálu, dark wave (…).

 

https://babavanga.bandcamp.com/album/sister-body-spells

 

Často sa pri nich spomínajú mená ako Burroughs, Coil, Suicide ale aj Shackleton, Wolf Eyes, Death In june, Muslimgauze či raná Zola Jesus (…). Každopádne Sister / Body sú predovšetkým svoji. Absolútne nekompromisní, rozmanití, psychedelickí ako nepokojný soundtrack pre podvedomie. Sami volajú svoje koncerty “náhradou za stratený šamanizmus”.

 

 

TITTINGUR je ťažkotonážne hlukové duo usadené medzi Bratislavou a Kodaňou, medzi technom a elektronikou. Projekt zvukovo stavia na troskách ich niekdajšej noise-rockovej kapely. Debut LAVINA (Exitab, 2017) lynchovskou atmosférou, miestami zaprášeným a miestami pichľavým zvukom nemá ďaleko k tvorbe ľudí ako Tim Hecker, The Body, či Container.

 

www.soundcloud.com/tittingur
https://www.facebook.com/tittingur/

 

 

Acidmilk aka Odpal (aka 1/2 Amen Tma aka 1/3 0N0 aka člen LOM kolektívu) je zvukový site-specific projekt šitý na mieru klubu, soundsystému, širšiemu kontextu akcie… ideálne všetko dokopy. Zvukové súradnice sú niekde v časo-priestore medzi industriálom, kvadrofonickým ambientom, drone doom metalom a rytmickým noisom.

 

Poster (c) Jozef Tušan
Projekt podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia.

 

FUGA 17.5.