tropic

  

_________________________
Tropic of Cancer
Vrakuňa
Peal
Saint Mark & Stained
_________________________

  

Tropic of Cancer je projekt, ktorý pôvodne vznikol ako partnerská kolaborácia medzi Juanom Mendezom a Carmeliou de Lobo. Ich prvotine “The Dull Age/Victims” dal priestor label Downwards, meno ktoré pozná každý priaznivec techna.

  

 

Sentimentálne novoromantický zvuk Tropic of Cancer bol nevídaným krokom vpred a pomohol prepojiť potemnelú post-punkovú a goth estetiku s klubovou scénou, takže dôvod, prečo na techno akcie v dnešnej dobe chodí toľko čierne oblečených detí, je do dosť veľkej miery spojený s týmto projektom.

 

Carmelia teraz ide sólo a jej hudobná vízia smútku, abstraktného sentimentu zo vznešenosti dostala priestor už na takých labeloch ako sú Blackest Ever Black , Ghostly alebo Mannequin. Na Slovensku sa predstaví vo svojej premiére.

  

https://www.facebook.com/tropicofcancerband/
https://tropicofcancer.bandcamp.com/

  

 

Projekt Vrakuňa pozostáva z viacerých “osobností” lokálnej hudobnej scéný. Stretávajú sa v ňom bicie, gitara a rozličné elektronické hudobné zariadenia ktoré pomáhaju definovať abstrakný a nešablónovitý zvuk tohoto projektu, ktorý funguje na polovične improvizačnej báze. Zvuk projektu má byť tendeciu viac potemnelým ako je zdravé, čím vyjadruje mentálny mindset jeho tvorcov. Jednoducho Vrakuňa po polnoci ako vyšitá.

 

Peal si tentokrát nachystá netradičný DJ set ktorý bude viac inklinovať k temnejším náladám a tým reflektovať zvuk živých kapiel. Kľúčové slová sú post-punk. EBM, minimal wave. Takto majster nehrá každý týždeň, takže bacha.

 

Duo Saint Mark & Stained sa snáď so smútkom v duši aj narodili. Tentokrát sa bude zaoberať viac elektronickou stránkou netopierej jaskyne, ktorá v našom meste nie ja až tak obvyklá. Obaja chalani sú dlhoročné stálice na scéne a nemusíme ani nahodou pochybovať o tom, že táto piatková noc bude patriť k tomu najlepšiemu čo môžete v Bratislave s nami zažiť.

 

Deep Dive je súčastou Projektu Batyskaf, ktorý podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia.

 

FUGA 26.5.